Karz-ı Hasen Programına Destek

Hesap Adı: İslam İktisadı Araştırma ve Uygulama Derneği

Hesap No: 95258941-1 / Kuveyt Türk Adapazarı Şubesi

IBAN: TR16 0020 5000 0952 5894 1000 01

Aşağıdaki QR kodunu kullanarak bağış yapabilirsiniz. 

Yukarıda bilgileri yer alan banka hesabına bağışta bulunarak destek olabilirsiniz.

Hayır, sizin gönlünüzden ne kadar geliyorsa o kadar bağışlayabilirsiniz. 5 lira olsa dahi desteğinizi görmek bizi mutlu kılar, motive eder.

Hayır. Bağışçılar ile İKSAR arasında herhangi bir borç ilişkisi bulunmuyor. İKSAR’a yapılan bağışlar karz değil, hibe niteliğindedir, karşılıksız verilir. İKSAR olarak biz toplanan bağışları mikro girişimcileri desteklemek için karz olarak kullandırıyoruz. Ancak ileride mikro girişimciler ile yatırımcıları bir araya getirecek farklı İslami mikrofinans yapıları kurmak için çalışıyoruz.

Evet kabul ediyoruz ancak zekâtın kullanım alanları kesin çizgilerle belirli olduğundan karz-ı hasende bu kaynağı kullanmıyoruz. Mevcut/aday mikro girişimcilerin temel ihtiyaçları ya da başlarına gelen beklenmedik bir durum için karşılıksız olarak onlara destek sağlamak amacıyla zekâtı kullanıyoruz. Bağışçılarımızdan isteğimiz, zekât niyetiyle yaptıkları bağışlarda bunu açıklama kısmında “zekât” olarak özellikle belirtmeleridir.

Karşılıksız bağış olarak ihtiyaç sahiplerine ulaşan bir çok kamu ve sivil toplum kuruluşlarımız var. Allah onlardan razı olsun, birçok insana ulaşıp çok önemli bir görev ifa ediyorlar.

Biz ise karz-ı hasen verdiklerimizin bu borcun bilincinde olarak gelir getirmek, üretmek için çaba göstermelerini istiyoruz. Emeklerini, kabiliyetlerini, hayallerini ortaya koymaları için teşvik edip, bağışlara bağımlı olmadan kendilerine yeter hale gelmelerini temin etmek için karz-ı hasen veriyoruz.

Mikro girişimcilerimiz en büyük sıkıntıyı ürünlerini pazarlama konusunda yaşıyorlar. Bu noktada ürünlerini satmaları için onlara bir platform oluşturabilirsiniz. Örneğin bir kıyafet dükkanınız varsa, dikim işleri yapan Derneğimizin karz-ı hasen verdiği mikro girişimcilerimizin ürünlerini satabilirsiniz. Ya da benzer bir sektörde çalışıyorsanız onlarla ürünlerinizi üretmeleri için ortaklık kurabilirsiniz.

Programımızdan destek alan kişilerin bilgilerini aşağıdaki linkte paylaşıyoruz. Burada -eğer varsa- sosyal medya hesapları da bulunuyor. Bu kanal üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Eğer iletişim bilgileri yoksa, direkt derneğimizi arayabilirsiniz, biz sizi yönlendirebiliriz.

Karz-ı Hasen Kullanıcılarımız: http://iksar.org.tr/karz-i-hasen-kullanicilari/

Aşağıdaki internet adresimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan güncel faaliyetlerimizi takip edebilirsiniz. Sitemizdeki iletişim bilgileri üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
http://www.iksar.org.tr/
https://twitter.com/iksardernegi

QR Kod ile Bağış Yapın